Realizácia virtuálnej prehliadky

Realizácia virtuálnej prehliadky: 5 krokov, ktoré treba mať na pamäti

Keď sa nad tým zamyslíte, naozaj neexistuje dôvod, prečo by váš priestor nemohol ponúkať rovnaké služby a vybavenie online ako osobne. Mať priestor, do ktorých majú hostia kedykoľvek prístup je v reály drahý na údržbu a nehovoriac o cene licencii a zamestnancov. Prečo teda nevytvoriť online priestor, kde si ľudia môžu rezervovať vaše služby alebo produkty a pozrieť si, ako priestor vyzerá ešte pred rezerváciou? V tomto článku vysvetlíme, prečo sú virtuálne prehliadky pre komerčné priestory dôležité, a ako pripraviť priestor pred realizáciou.

Ako môže virtuálna prehliadka prospieť vášmu obchodu, showroomu, hotelu alebo reštauracií

Virtuálne a 3D prehliadky priestoru sú skvelým spôsobom, ako prilákať do vášho obchodu viac zákazníkov, takže ak ste ešte vaše priestory nespristúpnili pre vašich nových zákazníkov, formou virtuálnej a 3D prehliadky, mali by ste to napraviť čo najskôr. Presnejšie ako jedna fráza hovorí “už včera bolo neskoro”. Nenechajte konkurenciu vyhrávať a získavať si aj tých vašich potencionálnych zákazníkov.

Virtuálna prehliadka vytvorí online zážitok, ktorý sa dosť podobá skutočnej návšteve priestoru, takže ľudia sa môžu pri rezervácii a nákupoch rozhodovať na základe lepších informácií. A vďaka pokročilejším 360-stupňovým prehliadkam môžete ľuďom dokonca ponúknuť rovnaký zážitok, ako keby stáli priamo na mieste. Okrem zvýšenia povedomia o značke môžu virtuálne prehliadky pomôcť aj zvýšiť tržby.

Realizácia virtuálnej a 3D prehliadky pre váš priestor

Virtuálna prehliadka je skvelý spôsob, ako prezentovať všetko, čo ponúkate, a tu je niekoľko krokov, ako sa môžete pred realizáciou pripraviť.

Krok 1: Konzultácia s odborníkom o vašich potrebách, predstavách, priestore a rozpočte.

U nás máte konzultáciu zadarmo. Naše kontaktné údaje nájdete tu. Počas konzultácie sa dohodneme na presnej cene a mieste kde a kedy sa snímanie priestoru bude realizovať. Dĺžka a cena realizácie virtuálnej prehliadky sa odvíja od veľkosti priestoru a spôsobu snímania. Aké sú rozdiely medzi snímaním virtuálnej a 3D prehliadky sa dočítate v nasledujúcom článku.

Po konzultácií a dohodnutí presných podmienok, ktoré vy viete zmeniť po vzájomnej dohode nastáva príchod odborníka, ktorý bude snímať priestor.

Krok 2. Priestor by mal byť upravený a uprataný podľa možností.

Hlavný dôvod je jednoznačne to, že váš priestor snímame preto aby ho videlo čo najviac ľudí. Z mojej praxe je bežné,  že naše realizácie virtuálnych a 3D prehliadok vidí tisíce ľudí mesačne. Odporúčam klientom, pripraviť priestor čo najprecíznejšie. Počas realizácie je možné robiť drobné úpravy a detaily.

Krok 3. Priestor musí byť podľa možností bez ľudí a teda na proces snímania priestoru je vhodné mať uzavreté priestory. Alebo mimo otváracej doby.

Snímanie sa uskutočňuje počas dňa. Vo výnimočných prípadoch hlavne v priestoroch bez okien alebo prenikania denného svetla je doba snímania podľa dohody.

Realizácia 3D prehliadky prebieha od pol hodiny po max 8 hodín (pri veľkých projektoch väčších ako 600m2). Realizácia virtuálnej prehliadky trvá max hodinu aj pri väčších priestoroch.

Krok 4. Sprístupniť priestory podľa dohodnutých podmienok počas konzultácie

Krok 5. Je krok pre nás ten najdôležitejší a to odovzdanie nášho produktu k vašej spokojnosti.

Ako využiť zrealizovanú virtuálnu prehliadku?

Virtuálnu prehliadku pre svoje priestory, umiestňujeme na google street view. Je optimalizovaná  pre rôzne zariadenia. Napríklad smartfóny fungujú inak ako počítače, preto sme sa uistili, že spracovaná prehliadka vyzerá dobre na pc, notebookoch, tabletoch, smartfónoch. 3D prehliadku si viete jednoducho umiestniť na vašej webovej stránke, zdieľať na rôznych sociálnych sieťach a tak viac podporovať povedomie o vašej značke a vašom podniku.

Ako vidíte, virtuálne prehliadky priestorov sú skvelým spôsobom, ako prezentovať, čo vaša nehnuteľnosť ponúka, a existuje niekoľko spôsobov, ako zvyšuje povedomie o vašej značke. Pre obchody, showroomy, ubytovacie a gastro priestory sú dôležité, pretože vytvárajú online zážitok, ktorý sa dosť podobá skutočnej návšteve priestoru, čo ľuďom umožňuje urobiť informovanejšie rozhodnutie pri rezervácii. Podľa prieskumov google sa zvyšuje ubytovacím zariadeniam až o 80 % pravdepodobnosť, že si ubytovaciu prevádzku vyberú noví zákazníci ak má zariadenie aj virtuálnu prehliadku. A vďaka pokročilejším 360-stupňovým prehliadkam môžete ľuďom dokonca ponúknuť rovnaký zážitok, ako keby stáli priamo u vás a rozhodli sa míňať peniaze na vašu značku, ubytovanie, kým vy spíte. Ako správni podnikateľ určite viete, že nie je otázne či zákazník nakúpi je otázne kedy a kde. A my vám chceme poskytnúť možnosť aby peniaze minul práve u vás. Zrealizujeme virtuálnu a 3D prehliadku na vysokej úrovni s garanciou, že zvýšime viditeľnosť a povedomie o vašom priestore.